K čemu využít ergoterapeutický míček
Ergoterapeutické pomůcky již dle svého názvu slouží pro procvičování koordinace pohybů u tělesně i mentálně postižených jedinců, a mohou se hodit i lidem v rámci rehabilitace po úrazech http://www.ucitelskenoviny.cz/%3Farchiv%26clanek%3D4399 a některých onemocněních, anebo nemocným lidem včetně dětí a seniorů. Ergoterapie je obor, který se sice primárně zabývá problematickými jevy v lidském těle, ale zároveň bychom jej mohli zařadit i mezi obory prospěšné v preventivním režimu. Jinými slovy, pořídit si vhodné pomůcky může i zdravý člověk, a může jejich předností využívat i v běžném denním režimu.
Ergoterapeutický míček
Antistres – když vás přepadne stres, snažíte se mu uniknout, to je celkem logické, ale ne vždy se to efektivně daří. Výhodné je mít po ruce adaptogenní bylinky, například Ženšen, Bacopu monnieri nebo Macu peruánskou, a spolu s nimi i patřičnou antistresovou pomůcku.
Ergoterapeutický míček se jeví jako ideální prostředek, kterým si můžete koulet, a zejména pohazovat. Házení si s malým míčkem nesmírně uklidňuje nervy při náročných duševních činnostech a hlavně si míček snadno strčíte do tašky, do batohu nebo do kapsy u sportovních kalhot. Míček se vám hodí i na dovolené a na cestách autobusem, vlakem nebo autem, pokud jej zrovna neřídíte.
Masáže – kdo z vás někdy absolvoval masáž, sportovní či relaxační, jistě si dokáže představit její přínos a ten báječný pocit na masérském stole. Ergoterapeutický míček vám poslouží v okamžiku, kdy na masáž nemáte čas nebo vhodný prostor, a chcete ji provádět sami na sobě. Nejúčinnější forma automasáží je na bosých chodidlech a míček je v tomto směru ideální, protože se odvaluje po podložce, a vy s ním stimulujete reflexní body podle aktuální potřeby. Masáž chodidel lze provádět i v sedě, a třeba i v kanceláři, míček pod stolem nikomu nepřekáží a nikdo o vašich aktivitách ani nemusí vědět.