Dovolená u vody
Každý, kdo může a má jen chvíli času spěchá k vodě. Pokud možno k té nejbližší a nejlacinější. Optimální je to někde u rybníka. A ještě lépe na samotě. Jenže takové místo se hledá těžko a dá se klidně říci, že snad již ani není k nalezení. Všude jsou lidé.
Proto se jich spousta rozhodlo, že končí s hledáním a cestováním za vodou, ale že si ji přivede domů. Tedy, řečeno pouze obrazně. Je to ovšem míněno tak, že si prostě koupí bazén a má vystaráno. Ano, pořádný bazén něco stojí a zadarmo není, ale když si člověk vypočítá, kolik utratí za veřejnou plovárnu nebo cestování někam k rybníku, tak snadno zjistí, že se mu tato investice hodně brzy vyplatí. A navíc bude spokojena celá rodina včetně babičky a dědečka. Pokud tedy mají vodu a koupání alespoň trochu rádi.
Nevěřte řečem, že kolem bazénu je plno práce, Není to pravda. Ano, něco málo se udělat musí, ale to je tak pět minut, a to ještě týdně. Vodu rukama přelévat nebudete, toho se není třeba obávat. To za vás dělá vaše filtrační zařízení. Přelévá vodu. Totiž, nasává ji, aby ji pak prohnal přes písek nebo to, co ve filtraci máte, aby ji pak zase vyhnal zpátky do bazénu, a to již zbavenou hrubších nečistot. Písek to dokáže. Ještě lépe to však umí zeolit. Že nevíte, co to je. No, to se dá napravit.
Pokud se podíváme na Wikipedii, dozvíme se, že je to krystalický hydratovaný alumosilikát alkalických kovů a kovů alkalických zemin.
To je co? Co na tom nechápete? Aha, nic. No, já také nic a dalších několik tisíc lidí také ne, takže já to zkusím po svém. Drobný zeolit má prostě takovou strukturu, že se v nich zachytí více nečistot nežli v písku. Hotovo a jde to i bez cizích termínů. Prostě jednoduše. Ano zeolit je skutečně lepší nežli písek a také navíc dokáže vodu čistit od toxinů. Takže pokud máte možnost volby mezi pískem a Zeolitem, je vám asi jasné, co máte zvolit.